sobota, 4 stycznia 2014

Bądź motylem!

Wczoraj udostępniłam Wam przepiękną  Historię Motyla.

Nie chciałam nic pod nią pisać aby nie psuć momentu refleksji, która zazwyczaj pojawia się po takich tekstach. Mam nadzieję , że skorzystaliście :)

Każdy mógł zinterpretować ją inaczej. Odnośnie do sytuacji w której teraz się znajduje, problemów, przeżywanych obecnie zdarzeń.  

Uwielbiam tą  opowieść. Dla mnie jest kwintesencją człowieka i jego rozwoju.

Problemy i trudności, które spotykamy na swojej drodze są po to byśmy stawali się motylem, który o własnych siłach opuści kokon.Nikt za Nas nie przeżyje 'porażek'. One są dla Nas aby być lepszym.

Wierzę w reinkarnację. Fakt, że po jednym życiu następuje kolejne i pewnie dosyć często w zupełnie innych okolicznościach.. Po co? Właśnie dla rozwoju! Abyśmy ciągle się rozwijali, odkrywali coś nowego, zmieniali się, uczyli ciągle czegoś nowego. Aż do momentu gdy osiągniemy nirwanę. Tak ja w to wierzę.

Dlatego choć czasem ciężko przyjąć trudności na klatę, to w końcu udaje się. W końcu "Co Nas nie zabije to Nas wzmocni".  Otóż to! Ja ciągle powtarzam sobie, że klęski przydarzają się, abym była silniejsza.  Więc porażki obracaj w sukces. Po nocy zawsze przychodzi słońce, a po burzy spokój. To też minie. Zawsze mija, prawda?  :)
 Wczoraj w jednej z moich studenckich książek przeczytałam fajne zdanie: 


Sposób, w jaki człowiek doświadcza klęski,
rozstrzyga o tym, kim się staje.

Nie życzę Wam porażek

Życzę Wam siły! :)


9 komentarzy:

 1. historia jak dla mnie 'wzruszająca' bo człowiek pomógł, a w zasadzie skrzywdzil....

  uczę się ze swoich porażek i z tym się zgadzam:) Co do nirvany to wierzę w Boga, i wierzę, że On mi we wszystkim pomaga:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wolno wątpić w lepsze jutro!

  OdpowiedzUsuń
 3. Te porażki, potknięcia, złe dni, pomagają nam docenić te dobre momenty. Jeżeli byłoby tylko dobrze to nawet byśmy tego nie zauważali, bo przecież to by było takie oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna Historia :)
  http://dream-berry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawie napisane :) podoba mi się i w 100% się z Tobą zgadzam

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, zapraszam na moją stronę modową improwizuje.pl gdzie można dodać swoje stylizacje.

  Pozdrawiam Daniel

  OdpowiedzUsuń