niedziela, 19 maja 2013

Two roads
"Dwie drogi rozchodziły się przedemną i ja wybrałem drogę mniej uczęszczaną. I to była wielka zmiana"
  Dlaczego mniej uczęszczana? Bo ludzie zwykli iść na łatwiznę, prostą i przewidywalną drogą. Najlepiej bez przeszkód i niebezpiecznych zakrętów. Sęk w tym, że takiej drogi nie ma. Ba! Wg. mnie nawet nie powinno takiej być! Jakby wyglądało nasze życie, gdybyśmy mieli zawsze łatwo i z górki? Nie dość , że dosyć nudno, to jeszcze nie mielibyśmy szans poznać naszych granic możliwości, nie byłoby po co gdziekolwiek dążyć ani się starać. Ta mniej wychodzona droga jest bardziej wyboista, dziurawa, z licznymi zakrętami, lecz gdy przetrwamy ten odcinek ukaże się nam cała magia tego świata. Czysta radość i pełnia szczęścia. Pokonaliśmy siebie i własne słabości. I to wszystko zmienia.
I na zakończenie dodam, że chyba nie ma większej satysfakcji, gdy po dotknięciu dna bądź trudnych chwilach stajemy się jeszcze silniejsi niż przedtem, co oznacza , że jesteśmy na wyższym poziomie w życiu :)

6 komentarzy:

 1. Super, że nowy blog załozyłas.Na pewno będe tu wpadac:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Uogólnienia cechują idiotów", jak mawiał klasyk. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre! Wychodzi na to ,że ponad 13 lat edukacji to z nami robi :)

   Usuń
 3. Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera w niewiedzy, z głową wypchaną ogólnikami. Edukacja z założenia uczy stereotypowego myślenia. Czy 13 lat uczenia się schematów to wielki powód do dumy? Nie wiem. Niech każdy wybiera swoją drogę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, niestety , gdyż wolałabym by moja edukacja ( i milionów Polaków )dawała coś więcej niż niepotrzebne nikomu wiadomości oraz brak myślenia kreatywnego. I Jeszcze powinny być o lekcje uczące jak budować poczucie własnej wartości, ponieważ jest to podstawa dobrego życia, nie tylko w kwestii zawodowej.
   Nie każdy może wybrać inną drogę. Wszyscy jesteśmy skazani na edukacje do 18 roku życia. Potem na szczęście możemy wybierać to co nas naprawdę kręci. Dobrze, że to wszystko mam za sobą :)

   Usuń